Новини

День української мови та писемності

День української мови та писемності

 9 листопада у нашій школі був проведений І етап XXIII  Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, у якому взяли участь учні та вчителі-предметники 

Учні 6-х класів взяли участь у мовному квесті, де показали своє вміння підбирати слова, відгадувати закодовані вислови, працювати з мовним матеріалом. Наша мова  високо розвинена, треба тільки вміти користуватися її багатством. Мета такого заходу-  навчити дітей розуміти красу рідного слова , виховувати почуття  національної  гордості, розуміння, що українська мова – це безцінний дар, який треба берегти  і шанувати, як  батька і матір.

   Учні 9-11 класів та учителі-предметники взяли участь у радіодиктанті національної єдності, який надав можливість позмагатися між собою у вправності володіння державною мовою.

    У вестибюлі школи була  створена   інсталяція «Я люблю українську мову»,  де у формі реклами показали, яка багата наша рідна мова. Ця інформація корисна  не тільки учням, а й  учителям-предметникам.

Учні 5-х класів  школи переглянули відеофільм про українську мову  «15 цікавих фактів».

   З  метою сприяння утвердженню державного статусу української мови, піднесенню її престижу серед української молоді, виховання поваги до культури і традицій українського народу   учителі-словесники підготували відеоуроки-презентації, присвячені Дню української мови та писемності, де ознайомили учнів із  біографією великого українця, засновника конкурсу – Петра Яцика, розказали  про  літописця Нестора – послідовника творців слов’ янської писемності Кирила і Мефодія, про шляхи розвитку української мови.

Учителі-словесники познайомили учнів з новим спецпроектом у Ютубі “COOL’ТУРИМО, у якому учасники поділилися своїм досвідом переходу на українську мову в побуті.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *